Обчисліть прискорення вільного падіння на поверхні деякої планети, якщо маса цієї планети у два рази більша за масу Землі, а радіус у два рази менший за радіус Землі.
Дано:
$m=2M_з$
$r=0,5R_з$
Знайти: a
Сила гравітаційної взаємодії між двома тілами визначається законом всесвітнього тяжіння:
$F=G\frac{m_1m_2}{r^2}$ (1)
де $G,\;m_1,\;m_2,\;r$ - відповідно гравітаційна стала, маса першого (у нас це планета) і другого тіла, відстань між тілами.
Знайдемо прискорення, що діє на фізичне тіло внаслідок гравітаційного притяжіння планетою.
Згідно другому закону Ньютона $F=m_2a$ (2)
$a=\frac{F}{m_2}=\frac{G\frac{m_1m_2}{r^2}}{m_2}=G\frac{m_1}{r^2}$ (3)
З урахуванням умови задачі:
$a=G\frac{2M_з}{(0,5R_з)^2}$ (4)
Маса Землі $M_з=5,9742*10^{24}$ кг
Радіус Землі $R_з=6371000$ м
Гравітаційна стала: $G=6,67408*10^{-11}$ $\frac{м^3}{кг*с^2}$
$a=6,67408 *10^{-11}*\frac{2*5,9742*10^{24}}{(0,5*6371000)^2}\approx78,6$ $\frac{м}{с^2}$
Відповідь: 78,6 $\frac{м}{с^2}$
Допоміг - подякуйте у коментарях, потрібна допомога - звертайтесь. Хочете допомогти мені - порекомендуйте мій сайт друзям
Коментарі
маса цієї планети у 4 рази більша за масу Землі, а радіус у 3 рази менший за
радіус Землі
Н/м розмістили пластикову кульку масою 30 г.
яку набуде швидкість кулька після випрямлення
пружини?
людина зістрибує з візка в напрямку руху візка зі швидкістю 6 м/с під кутом 30ْдо
горизонту. З якою швидкістю продовжував рух візок і в якому напрямку, якщо маса
візка 25 кг, а людини 50 кг. дуже треба
швидкістю 5 м/с. Визначити швидкість руху кульок після удару. Удар був абсолютно
пружний центральний