Дано:
t=15^{\circ}C
\phi=45\%
Знайти: t_p
Точка роси - це температура t_2, при якій наявна в одному кубометрі повітря при вказаній в умові температурі t_1 маса водяної пари дорівнює густині насиченої пари для температури t_2
Спочатку визначимо масу водяної пари при вказаній в умові температурі t_1. Для цього у таблиці густини насиченої пари знайдемо значення густини насиченої пари при температурі 15°С і візьмемо від неї заданий в умові відсоток, отримаємо масу водяної пари в одному кубометрі повітря при заданих t_1 і \phi.
Як бачимо, для температури 15°С густина насиченої пари \rho_0=12,8 \frac{г}{м^3}
Це означає, що в одному кубометрі повітря при температурі 15°С максимально можлива маса водяної пари становить 12,8 грама. Більше "впарити" ще водяної пари не зможемо, як би не старались.
Тепер візьмемо заданий відсоток вологості (це відносна вологість вимірюється у відсотках) і отримаємо фактичну масу водяної пари в одному кубічному метрі повітря.
m=\rho_0*\frac{\phi}{100\%}=12,8*\frac{45\%}{100\%}=5,76 г
Оскільки ми отримали масу пари в одному кубометрі, то це і є густина пари, саме вона вимірюється у грамах на метр кубічний.
Тепер знаву звертаємося до таблиці густини насиченої пари. Шукаємо там значення густини близьке і трохи менше за 5,76. Знайшли 5,60, що відповідає температурі 2°С. ось вона, точка роси. Це означає, що при пониженні температури до 2°С у повітря виявиться "зайва" волога, адже згідно з таблицею максимально при температурі 2°С у кубометрі може вміститися 5,6 грама, а у нас 5,76 г. Ось зайва волога і сконденсується росою на навколишні предмети.
Відповідь: точка роси 2°С
Ваш відгук, коментар або лайк дуже важливий для підтримки сайту. Не пошкодуйте 10 секунд свого часу. Не зрозуміли - запитуйте, поясню. Потрібна допомога - пишіть на ivankonosovskiy@gmail.com Допоможу безкоштовно
Коментарі
Дописати коментар
Тут можна залишити коментар або звернення