Коли до пружини підвісили тягарець масою 155 г, довжина пружини збільшилася від 4 см до 9 см. Визначте жорсткість H/м пружини. g=10 H/кг

Запишем умову в одиницях СІ.

Дано:
$m=0,155$ кг
$x_0=0,04$ м
$x_1=0,09$ м
$g=10$ Н/кг
Знайти:  $k$

Закон Гука:    $F=k\Delta x$       (1)

де $F,\;k,\;\Delta x$ - відповідно сила пружності пружини, коефіцієнт жорсткості або просто жорсткість пружини, величина деформації пружини (деформація - у нашому випадку це зміна початкового розміру)

$k=\frac{F}{\Delta x}$          (2)

Коли тягарець розтягнув пружину, опустився і знаходиться у стані спокою, на тягарець діє сила пружності пружини (тягне його доверху) і сила земного тяжіння (тягне його донизу). Сила пружності пружини F буде дорівнювати силі земного тяжіння P. 

$F=P$       $P=mg$       

$F=mg$          (3)

$\Delta x=x_1-x_0$       (4)

(3), (4)👉(2)

$k=\frac{mg}{x_1-x_0}$       (5)

$k=\frac{0,155*10}{0,09-0,04}=31$ Н/м

Відповідь: жорсткість пружини 31 Н/м

Ваш відгук або коментар дуже важливий для підтримки і розвитку сайту. На знак подяки напишіть хоча б "дякую". Не зрозуміли - запитуйте, поясню. Потрібна допомога - пишіть на ivankonosovskiy@gmail.com Допоможу безкоштовно  

Коментарі