У капілярній трубці рідина, густина якої становить 820 кг/м^3, піднялась на висоту 14 мм. Визначте радіус капіляра. Коефіцієнт поверхневого натягу рідини 0,04 Н/м

Дано:
$\rho=830$ $кг/м^3$
$h=0,014$ м
$\sigma=0,04$ Н/м
Знайти:  $R$

Висота, на яку піднімається рідина у капілярній трубці, визначається формулою:

$h=\frac{2\sigma}{\rho gR}$

де $h,\;\sigma,\;\rho,\;g,\;R$ - відповідно висота підйому рідини у трубці, коефіцієнт поверхневого натягу рідини, питома густина рідини, прискорення земного тяжіння, радіус капілярної трубки. 

$R=\frac{2\sigma}{\rho gh}$

$R=\frac{2*0,04}{820*10*0,014}\approx 0.0007$ м

Відповідь: 0,7 мм

Ваш відгук або коментар дуже важливий для підтримки і розвитку сайту. На знак подяки напишіть хоча б "дякую". Не зрозуміли - запитуйте, поясню. Потрібна допомога - пишіть на ivankonosovskiy@gmail.com Допоможу безкоштовно  

Коментарі