Середня відстань від Марса до Сонця дорівнює 228 млн км. Рік на Марсі триває 687 земних днів. Вважаючи, що Марс рівномірно рухається коловою орбітою, визначте швидкість його руху відносно Сонця.
Переведем вихідны дані в одиницы СІ і запишемо умову.
228 млн км= = $228*10^9$ м
687 земних днів=24 години *60 хвилин *60 секунд = 59 356 800 с
Дано:
$R=228*10^9$ м
$T=59 356 800$ с
Знайти: $v$
Шлях Марса за рік буде дорівнювати довжині кола, тобто $2\pi R$ Тоді швидкість, як завжди, це шлях, поділений на час.
$v=\frac{2\pi R}{T}$
$v=\frac{2*3,14*228*10^9}{59356800}\approx 24123$ м/с
Відповідь: Марс рухається по орбіті навколо соця із швидкістю 24123 м/с або це 24,123 км/с
Щиро вдячний усім, хто написав у коментар зі словами подяки або зауваженнями. Це дуже важливо для підтримки існування сайту. Не зрозуміли - запитуйте, поясню. Потрібна допомога - пишіть на ivankonosovskiy@gmail.com Допоможу безкоштовно
Коментарі