При вертикальному старті ракети масою 40 т з її двигунів за 0,2 с викидається 200 кг продуктів згоряння зі швидкістю 1200 м/с. Визначте прискорення ракети на початку її руху.

Дано:
$M=40000$ кг
$m=200$ кг
$v=1200$ м/с
$\Delta t=0,2\;c$
Знайти:  $а$
        
Імпульс сили дорівнює імпульсу руху газів продуктів згоряння ракетного палива

$F\Delta t=mv$       $F=\frac{mv}{\Delta t}$

На ракету при вертикальному старті діятиме сила ревктивної тяги ракетного двигуна і сила земного тяжіння. Вони напрямлені протилежно, отже їх рівнодійна дорівнює їх різниці. 

$F_p=F-Mg=\frac{mv}{\Delta t}-Mg$ 

Другий закон Ньютона    $F_p=Ma$

$a=\frac{F_p}{M}=\frac{\frac{mv}{\Delta t}-Mg}{M}=\frac{mv}{M\Delta t}-g$

$a=\frac{200*1200}{40000*0,2}-9,8=20,2$  $м/с^2$

Відповідь:  20,2 $м/с^2$


Щиро вдячний усім, хто написав у коментар зі словами подяки або зауваженнями. Це дуже важливо для підтримки існування сайту. Не зрозуміли - запитуйте, поясню. Потрібна допомога - пишіть на ivankonosovskiy@gmail.com Допоможу безкоштовно  

Коментарі