Промінь світла падає на земну поверхню під кутом 60°. Під яким кутом до горизонту потрібно поставити плоске дзеркало, щоб відбитий промінь пішов горизонтально
Дзеркало - синя лінія. Промінь - червона.
Кут падаючого променя до горизонту згідно з умовою дорівнює 60 градусів.
$a=60^{\circ}$
Для деркала кут падіння b дорівнює куту відбивання с. $b=c$
Але $b+c=a$ $b=c$ $c+c=a$
$2c=a$ $c=\frac{a}{2}=\frac{60^{\circ}}{2}=30^{\circ}$
Кути падіння і відбивання для дзеркала вимірюються від перпендикуляра до поверхні дзеркала.
Отже маємо $c+d=90^{\circ}$ $d=90^{\circ}-30^{\circ}=60^{\circ}$
$d=f=60^{\circ}$
Відповідь: дзеркало необхідно розташувати під кутом 60 градусів до горизонту.
Дякую усім, хто написав коментар з подякою або зауваженнями. Це дуже важливо для підтримки існування сайту. Не зрозуміли - запитуйте, поясню. Потрібна допомога - пишіть на ivankonosovskiy@gmail.com Допоможу безкоштовно

Коментарі