Укажіть, з якою швидкістю вдаряється електрон об анод електронної трубки, якщо між її електродами підтримується напруга 220 В

Дано:
$U=220\;B$
Знайти:  $v$

Електрон прискорюється електричним полем і отримує кінетичну енергію. 

Робота електричного поля       $A=eU$      де е - заряд електрона,  U - різниця потенціалів або напруга між електродами електронної трубки. 

Кінетична енергія електрона $W_k=\frac{m_ev^2}{2}$   

де $m_e$ - маса електрона. 

$W_k=A$               $\frac{m_ev^2}{2}=eU$

$m_ev^2=2eU$           $v=\sqrt{\frac{2eU}{m_e}}$

$e=1,6*10^{-19}$ Кл

$m_e=9,1*10^{-31}$ кг

$v=\sqrt{\frac{2*1,6*10^{-19}*220}{9,1*10^{-31}}}\approx 8,8*10^6$ м/с

Відповідь:    $8,8*10^6$ м/с

Дякую усім, хто написав коментар з подякою або зауваженнями. Це дуже важливо для підтримки існування сайту. Не зрозуміли - запитуйте, поясню. Потрібна допомога - пишіть на ivankonosovskiy@gmail.com Допоможу безкоштовно  

Коментарі