Два однакових точкових заряди по 90 нКл розміщені у вакуумі на відстані 16 см один від одного. Визначте напруженість електричного поля цих зарядів у точці, яка розташована на відстані 10 см від кожного із зарядів.

Дано:
$q_1=q_2=90*10^{-9}$ Кл
$d=0,16$ м
$r_1=r_2=0,1$ м
Знайти:  $E_{12}$




$E_1=k\frac{q_1}{r_1^2}$               $E_2=k\frac{q_2}{r_2^2}$  

$E_1=E_2=9*10^9*\frac{90*10^{-9}}{0,1^2}=81000$ В/м

$a=\arccos\frac{\frac{d}{2}}{r_2}=\arccos\frac{d}{2r_2}$

$a=\arccos\frac{0,16}{2*0,1}\approx 37^{\circ}$

$b=90^{\circ}-a=90^{\circ}-37^{\circ}=53^{\circ}$

$c=b=f=53^{\circ}$

$e=180^{\circ}-2c=180^{\circ}-2*53^{\circ}=74^{\circ}$

По теоремі косинусів   $E_{12}=\sqrt{E_1^2+E_2^2-2E_1E_2\cos {e}}$

$E_{12}=\sqrt{81000^2+81000^2-2*81000*81000*\cos {74^{\circ}}}\approx 97494$ В/м

Відповідь: 97494 В/м

Дякую усім, хто написав коментар з подякою або зауваженнями. Це дуже важливо для підтримки існування сайту. Не зрозуміли - запитуйте, поясню. Потрібна допомога - пишіть на ivankonosovskiy@gmail.com Допоможу безкоштовно  

Коментарі